Petra

Dopis paní Petry, který jsme jednoho dne obdrželi do Avonu, jako vzkaz pro všechny ženy.

Petra se se ženami, jež onemocněly rakovinou prsu, setkává každý den. Její práce ji těší. Zachraňovat život druhým je jejím životním posláním. Zde je její dopis:

Prevence může zachránit život vám i vašim blízkým!

Jmenuji se Petra a pracuji jako radiologická asistentka v Masarykově onkologickém ústavu v Brně na klinice radiační onkologie. S rakovinou prsu nemám osobní zkušenosti, ale přesto bych se s Vámi chtěla podělit o to, jak vnímá nemoc člověk, který se s takto nemocnými ženami setkává každý den. Vím, že se jen těžko můžu přiblížit pocitům, které nemocné mají, ale chtěla bych, aby věděly, že na tuhle zákeřnou nemoc nejsou v žádném případě samy a že se snažíme dělat všechno pro to, aby se jejich život alespoň z části přiblížil životu, který žily před rakovinou. Má práce není jednoduchá, ale dělám ji ráda. Vždyť co může být víc, než někomu pomoct zachovat zdraví? Několikrát jsem se setkala s pacientkami, které se za námi chodí i po několika letech podívat a poděkovat za odvedenou práci. A to nás naplňuje… bohužel se setkávám i s opačnými případy. Věřím, že díky projektu AVON proti rakovině prsu bude těchto případů rok od roku ubývat a tato zákeřná nemoc bude na ústupu. Proto chci podpořit tento projekt, který má velké opodstatnění u nás i ve světě a je pro nás ženy neskutečně důležitý. Nové diagnostické metody, výzkum a prevence jsou tím, co v budoucnu možná i mně nebo mým blízkým může zachránit život. Díky Vám všem, kteří tento projekt podporujete!

A vzkaz pro všechny ženy, které bojují: Nebojte se o tom mluvit a nebojte se reakce okolí na to, že jste těžce nemocná. Vždyť právě pomoc blízkých a pochopení obav, které prožíváte, vedou k lepšímu psychickému stavu a tím pádem i k rychlejšímu uzdravení! Všechny jste pro mě obrovské bojovnice a máte můj obdiv! Držím všem palce!!!