Pavlína M.

 

Příběh paní Pavlíny je příběhem plným odhodlání, naděje i touhy vyhrát boj se zákeřnou nemocí. A Pavlína ví, že na to není sama. Má kolem sebe lidi, kteří jí pomáhají a podporují. Řada z nich je právě z Avonu, který je její druhou rodinou!

 

1.) Kdy jste poprvé zaznamenala, že něco není v pořádku?

Paradoxně to bylo pár dnů před regionálním AVON Pochodem, který jsem spoluorganizovala. Nahmatala jsem si bulku v prsu a ihned druhý den jsem šla k lékaři. Vše šlo neuvěřitelně rychle. Výsledky histologie, které jsem se dozvěděla za několik dnů, pro mě bohužel nebyly příznivé. AVON Pochod jsem tehdy prožila zcela jinak, než tomu bylo doposud. Najednou se týkal mě samotné a lidé pochodovali za moje zdraví. Byl to neuvěřitelně silný zážitek. Díky Avonu a jeho projektům v boji proti rakovině prsu jsem měla na mnoha místech dveře otevřené a své jistě sehrála i osvěta, kterou v tomto směru v Avonu máme. Za pár dnů jsem musela zorganizovat svou rodinu a v nejbližším možném termínu jsem nastoupila na operaci a první chemoterapii.

2.) Co vás napadlo, když jste si vyslechla diagnózu?

První myšlenka patřila mým třem dětem. Nevěděla jsem, kolik času mi zbývá. Strach však vystřídalo odhodlání. Věděla jsem, že to nesmím vzdát. Jsem bojovník a jsem odhodlaná vyhrát. Chci vidět své děti vyrůstat, prožívat s nimi jejich radosti a starosti a nikdo a nic mi v tom nezabrání!

3.) Jste velmi silná žena a kromě práce se nyní věnujete i osvětě v oblasti rakoviny prsu. Není to pro Vás těžké, když víte, že se Vás tento problém bezprostředně týká?

Ne, je to pro mě ideální ventil. Ale chápu, že to tak každý nemusí mít. Například má kolegyně se stejnou zkušeností to v sobě dusila, nebyla schopna o tom s kýmkoliv hovořit. Já o tom naopak potřebuji nahlas mluvit. Nabíjí mě pocit, že mohu někomu pomoci. Nedávno mi volala má přítelkyně, že díky mně byla na vyšetření a odstranili jí nezhoubný nádor. Tím, že pomáhám ostatním lidem, alespoň na chvíli zapomenu, že tu nemoc mám já sama.

 

 

 

4.) Rodina mívá častěji větší problém přijmout toto onemocnění, než člověk samotný. Jak to bylo ve Vašem případě?

U nás doma to samozřejmě nejhůře nesly mé děti, které plakaly a nemohly se s tím smířit. Nejtěžší bylo promluvit si o tom právě s nimi a říct jim, že to nevzdáme, a že vše bude dobré. Sílu k tomu jsem sbírala opravdu velmi dlouho. Manžel je voják, takže je silný a je mi oporou. Velkou oporou je mi také Avon. Z mého hlavního zaměstnání jsem dostala výpoveď 4 dny po ukončení mateřské. AVON je tak jediným zdrojem mých příjmů.

 

5.) Existují nějaká omezení, která dočasně nemůžete dělat, a které vám chybí (sport, tanec atd.)?

Nemůžu dělat skoro nic. Jakmile začne chemoterapie, jsem extrémně slabá, klepou se mi nohy a musím spát i během dne.

 

6.) Společnost AVON podporuje a vždy podporovala boj proti rakovině prsu. Zúčastnila jste se někdy AVON Pochodu? Pokud ano, jaké pocity jste měla tehdy jako zdravá žena, a jak se budou lišit od pocitů v roce 2015, kdy se zúčastníte Pochodu už zdravá, ale s touto zkušeností? Díváte se na některé věci jinak, změnil se váš žebříček hodnot?

Když jsem minulý rok na AVON Pochodu prodávala produkty s růžovou stužkou, ani ve snu by mě nenapadlo, že za pár měsíců se mě bude tento problém tak bytostně týkat. Vždy mi všichni říkali, že jsem oheň, co zapaluje. Díky mé rodině a přátelům věřím, že tomu tak zase jednou bude. Mám i svého anděla strážného, a to je moje oblastní manažerka Avonu, Petra Pešková. Prožívala a prožívá vše se mnou a patří jí mé obrovské poděkování.

 

7.) Co bude první věc, kterou uděláte, až Vám doktoři sdělí, že už jste opět zdravá?

Začnu skákat metr vysoko, zblázním se radostí a opusinkuji své děti.