Růžové akce 2014

PRAHA 21.10.

PLAVEME PRSA 11.10.

AVON plave prsa s Aliancí žen s rakovinou prsu
V sobotu 11. října 2014 se v 15  městech České republiky poplave pro zdraví a na podporu žen s rakovinou prsu.
Již počtvrté organizuje Aliance žen s rakovinou prsu celostátní akci pro veřejnost se symbolickým názvem „Plaveme prsa“. Smyslem této akce, která se letos uskuteční v sobotu 11. října 2014, je upozornit na dobrou prognózu v případě včasné léčby zhoubného nádoru prsu, na možnosti kvalitního života vyléčených žen a na význam podpory v průběhu léčby i po ní.

„Prsa“ poplavou pacientky z 19 pacientských organizací v 15 městech, a to v Benešově, Bohumíně, Brnu, Českých Budějovicích, Domažlicích, Karlově Studánce, Krnově, Liberci, Mostu, Opavě, Plzni, Praze, Přerově, Sezimově Ústí a ve Vsetíně.

V každém městě je pro návštěvníky připraven program. V Praze v Aquaparku Šutka například vystoupí herečka Iva Pazderková jako Blbá Blondýna nebo skupina The Beatles Revival. Netradiční podvodní fotografie bude vytvářet Alice Bochňáková, nositelka ocenění QEP, udělovaného Federací evropských profesionálních fotografů. Bohatý program je připraven i pro děti. Studenti lékařských fakult sdružených v organizaci IFMSA otevřou Nemocnici pro medvídky, jejímž cílem je zbavit děti strachu z „bílých plášťů“. Hrátky ve vodě pro děti budou zajišťovat studenti Fakulty tělesné výchovy a sportu, kteří pomohou dětem i s vylepšením techniky plavání.

Pro zájemce bude připravena primářka Miroslava Skovajsová z Breast Unit Prague, která bude poskytovat rady a individuální konzultace. Hosté se také setkají s psycholožkou doc. Laurou Janáčkovou. Členové IFMSA naučí návštěvníky pravidla poskytování první pomoci v rámci projektu ProŽivot.

Členky pořádajících pacientských organizací budou ve všech městech ukazovat zájemcům techniku samovyšetření prsu a poskytnou i další cenné rady.

Aliance žen se akcí „Plaveme prsa“ zapojuje do mezinárodní kampaně „Den pro zdravá prsa“ každoročně vyhlašované koalicí Europa Donna. Mottem Dne pro zdravá prsa je „Dělej správná rozhodnutí“. Dostatek pohybu, zdravá strava a přiměřená váha, to jsou tři faktory, které může každá žena ovlivnit a které ji zároveň pomohou předcházet rakovině prsu.

Hlavní sponzorem projektu Plaveme prsa je již několikátým rokem společnost AVON.

Letos poprvé projekt Plaveme prsa užívá logo, jež pro něj vytvořila výtvarnice a herečka Barbora Srncová.

BRNO 4. 10.

Přijďte tančit pro dobrou věc.

 

 

 

 

KLÁNOVICE 7.9.

 

 

BLANSKO 6.9. DEN PRO DĚTI


LUHAČOVICE 12.7.

1. AVON POCHOD V RESORTU LUHAČOVICE 12. 7. 2014 – BOJUJME SPOLEČNĚ PROTI RAKOVINĚ PRSU POHYBEM

Zahájení AVON Pochodu ve 13:00 doprovodným kulturním i sportovním programem pro děti i dospělé.

START AVON POCHODU OKOLO PŘEHRADY JE VE 14:00 U HOTELU VYHLÍDKA LUHAČOVICE.

Trasa je dlouhá 3,5 km a všichni účastníci ji můžou jít pěšky, běžet, jet na koloběžce, kolečkových bruslí či na kole.

NA CO SE MŮŽEME TĚŠIT:

• Vystoupení ZUMBA s Marií Vaněčkovou a FIT PROGRAM s Charlesem Burtonem
• Kouzelnické představení KOUZELNÍKA Šeklina
• Patronát místostarostky Ing. Bc. Marie Semelová za město Luhačovice a starostky Ing. Olgy Tkáčové za městys Pozlovice
• Program pro děti – skákací hrad a další dětské atrakce od dětského centra Smajlíkov
• CYKLODRÁHU a půjčovnu KOLOBĚŽEK společnosti BIFU
• Ukázku samovyšetření s Mammahelpem
• Vystoupení MAŽORETEK Taneční škola Mědílkovi
• Růžové menu a nápoje v partnerských restauracích VYHLÍDKA spolu s růžovými lázeňskými oplatky a ochutnávkou růžového vína Cuvee Naděje
• Fotokoutek Bobina – profesionální fotogragie pro každého
• Bohatou tombolu

CELÝM ODPOLEDNEM NÁS BUDE PROVÁZET PETR SUCHOŇ A NA ZÁVĚR VYPUSTÍME DO NEBE RŮŽOVÉ BALÓNKY JAKO AKT NADĚJE A PODPORY.

Vstupenkou na akci je zakoupení PŘEDMĚTU S RŮŽOVOU STUŽKOU dle Vašeho výběru, ze kterého jde výtěžek na konto boje proti rakovině prsu.

Těší se na Vás AVON a Resort Luhačovice

CHRUDIM 28.6.

Na křídlech naděje. Takový název má ojedinělý projekt, který se uskuteční poslední červnovou sobotu na chrudimském letišti. Hlavní motto zábavného dne – prevence a boj proti rakovině prsu – podpoří hosté zvučných jmen. Těšit se můžete na množství ukázek, doprovodných programů a akcí nejen pro ženy, ale i celé rodiny s dětmi.

Vstupenkou na tento výjimečný den NA KŘÍDELCH NADĚJE je speciální Tričko proti rakovině prsu 2014. Tunika je vytvořena tak, aby lichotila každé ženě a růžová barva povzbuzuje  optimismus a naději.

Celým dnem bude provázet známá moderátorka Jolana Voldánová, záštitu nad akcí převzali MUDr.Pavel Jandík – šéf mamochirurgického týmu Nemocnice Chrudim, a. s. a ordinář ve Fakultní nemocnici v Hradci Králové a rovněž MUDr. Vít Ulrych z Onkologického centra Multiscan Pardubice, s. r. o.Podporu projektu vyjádřily také výjimečné ženy – herečka Valérie Zawadská, zpěvačka ANNA K a populární zpěvák Michal David.

V programu nebude chybět skvělá hudební atmosféra, která osloví všechny generace, a to pod taktovkou stálice naší populární hudby, jakou je Heidi Janků.

„Chceme zábavnou formou upozornit hlavně na prevenci rakoviny prsu. Bez zdravé ženy není zdravá a šťastná celá rodina a potažmo ani společnost. Vedle předních mamologů přislíbila účast i známá sexuoložka Doc. Laura Janáčková z Institutu partnerských vztahů, která například představí svoji knihu Život je boj – praktický průvodce rakovinou pro nemocné a jejich blízké. Chybět nebude stánek kosmetické firmy Avon, kde Vás zdarma nalíčí. Těšit se můžete na podvečerní Zumba party s tváří tohoto cvičení Mgr. Petrou Tojmarovou, která tančila na pódiu se samotným zakladatelem tohoto fenoménu, Betem. “ řekla pořadatelka akce Na křídlech naděje Květa Štěrbová, ředitelka společnosti Kroužky ČR východ, o.p.s.

Už od dopoledne je zajištěn bohatý program pro děti, stejně jako hudba pro už ty odrostlejší náctileté, k vidění budou rovněž ukázkové lety pilotů z Aeroklubu chrudimského letiště včetně seskoků z padáku a možnosti letů pro veřejnost. S ukázkami své práce, zaměřené především na prevenci a bezpečnost, se představí profesionální hasiči z Chrudimi. Chybět nebude výstava vojenské techniky nebo budete mít možnost osobně vyzkoušet simulátor převrácení vozidla.

Vernisáž fotografií předního českého fotografa Tomáše Kubelky, jehož objekty jsou tváře a osudy obyčejných lidí z Pardubicka je další na co se návštěvníci této výjimečné akce mohou těšit.

Každý školák, který přinese vysvědčení, dostane dárek.

„Chystáme minikurz zdravého vaření  s Kruhem zdraví na téma: „láska prochází žaludkem“, což zaujme jistě malého i velkého návštěvníka. Podporujeme rovněž regionální výrobce, takže na akci bude mít své místo výstava a stánkový prodej umělců a výrobců z Chrudimska a Pardubicka, kterým naše akce pomůže se zviditelnit. Například Dobrotky od Loďky dokáží, jak lze zdravě mlsat, třeba i bez lepku. Nebo se dozvíte vše o pracovně Ženy, s.r.o“ dodala Květa Štěrbová ze společnosti Kroužky ČR východ, o.p.s

A kdo ještě nezná fenomén aktivního rodičovství – Strollering, má jedinečnou možnost Na křídlech naděje.

Triola Styling tour – aby byla podtržena přirozená krása ženy, nebo, aby záda nebolela, to vše Vám poradí Na křídlech naděje odborná stylistka s modelkou. Těšte se na vstupy stylistky a modelky, od kterých se dozvíte více.

Na akci se rovněž uskuteční vyhlášení prvního ročníku Křídla naděje – ocenění výjimečné osobnosti regionu, která i přes zdravotní, nebo životní hendikep dokáže sílu a energii předávat dál. Tato prestižní cena bude vyrobena originál ve společnosti Crystalex Bohemia a ten, kdo ji získá pojede na pobyt do našich nejvýznamnějších českých lázní, a to do Lázní Poděbrady, a.s, které jsou také partnery výjimečného projektu stejně, jako ETA. Tato tradiční česká značka malých domácích spotřebičů věnuje Výjimečné osobnosti 2014 značkový vysavač. Chybět nebude ani bohatá tombola, nebo dražba knihy Nekonečné ticho Tomáše Zdechovského, nebo originálního obrazu Anděla autorky Alenky z Ústavu sociální péče ve Slatiňanech – výtěžek poputuje za onkologicky nemocnými dětmi.

Závěr výjimečné akce bude patřit ve 21 hod. filmové projekci divadelního představení Jaroslava Duška 4 Dohody.

Akce Na křídlech naděje se uskuteční v sobotu 28. června 2014 na chrudimském letišti od 10 hodin.

PUSTIMĚŘ 21.6.

Start ve 13 hodin od Hasičské zbrojnice, kde je i cíl.

Trasa je nenáročná, vede obcí a je 2,5 km dlouhá.

Vystoupí hudební skupiny KAREL GOTT REVIVAL Morava, JEDNOU TÝDNĚ, Dejsi a Relax–Band.

Těšit se můžete na růžové stany Avonu s ukázkou aktuálních trendů  líčení, kadeřnických stylů a stejně tak i techniky zdobení nehtů.

Připravujeme bohatý program pro celou rodinu – soutěže pro děti, skákací hrad, bohatá tombola, řada tanečních vystoupení, včetně hudebních kapel. Nedílnou součástí bude i fotokoutek BOBINIE.

Na závěr vypustíme do nebe růžové balónky jako akt naděje a podpory.

Vstupenkou na akci je předmět s růžovou stužkou, dle Vašeho výběru, který si můžete zakoupit na místě, u své AVON Lady/Gentlemana nebo na www.zdravaprsa.cz.

Výtěžek z každého zakoupeného předmětu jde na AVON konto proti rakovině prsu.

KLADNO 15.6.

KLATOVY 7.6.

7. června se v Klatovech uskuteční již 3. Avon Pochod.

Startujeme ve 13:00 za účasti patronů akce – starosty Klatov Mgr. Rudolfa Salvetra, odborné garantky projektu AVON proti rakovině prsu MUDr. Miroslavy Skovajsové, Ph.D. a herečky Veroniky Freimanové.

Vstupenkou na AVON Pochod v Klatovech je Tričko proti rakovině prsu 2014.

Program bude probíhat od 10:00 na klatovském náměstí Míru a na nádvoří pod Černou věží až do pozdních večerních hodin.

BLANSKO 3.6.

Boj za zdravá prsa s Nemocnicí Blansko
KDY: úterý 3.6. 2014 od 13.00 do 16.00 hodin

KDE: náměstí Republiky, Blansko

PROGRAM:

13:00 – 15:00 – Tony Žák: Juke Box Live

15:00 – 15:30 – ukázka sportovního aerobiku, skupinová choreografie týmu Cvicsnami.cz, zumba

15:30 – 16:00 – módní přehlídka a exhibice finalistek Dívky ČR

NEBUDE CHYBĚT:

  • přítomnost lékařů radiodiagnostického oddělení Nemocnice Blansko
  • účast Diana Klubu – ukázka samovyšetření prsu

DOPROVODNÝ PROGRAM již od 10:00 hodin

  • prodej výrobků s růžovou stužkou
  • prodej růžových triček (vstupenka na AVON Pochod v Praze)
  • organizace svozové dopravy na AVON Pochod v Praze
  • rezervace poukázky na vyšetření prsu
  • líčení profesionální kosmetičky Žanety Odehnalové
  • kosmetické poradenství a líčení, prodej kosmetikyAVON
  • tombola
  • dětský koutek a skákací hrad

OSTRAVA 31.5.

Připojte se k nám na 1. AVON Pochod v Ostravě.

Zahájení v 11:00 doprovodným programem a zábavnými soutěžemi pro děti.

Start Pochodu je ve 13:00 v Ostravě na Hlavní třída (Ostrava – Poruba, u pódia u rondlu).

Těšit se můžete v rámci dopoledního a odpoledního programu na Moniku Absolonovou, Markétu Konvičkovou, Daniela Mrózka, Elišku Mrázovou, klauna Hopsalína, taneční skupinu Trend a bubenickou show Jumping Drums.

Bohatý program doplní také vstupy odborníků z řad lékařů a sdružení Onko-Amazonek.

Cvikov 25.5.

Vydejte se s námi na 3. AVON Pochod ve Cvikově

KDY: 25.5. od 14:00
KDE: Startujeme z náměstí Osvobození a cílem bude hostinec Husky v Mařenicích.

PŘEROV 25.5.

Ukaž se v tričku proti rakovině prsu v neděli 25.5.2014 na 2. ročníku AVON Pochodu v Přerově.
Začátek akce: 13.00
Start: 14.00 hod z parku Michalov
Cíl: park Michalov

V programu vystoupí:

– Mažoretky Atlas
– ZŠ a MŠ Troubky
– Street Dance
– Taneční skupina DANCE 2
– Zumba
– Hudební skupina JEN TAK II
– Ukázka samovyšetření u stánku Mamma HELP
– Vypouštění balónků

Doprovodný program:

Pohádková cesta, malování na obličej, focení, tombola, soutěže

Trasa AVON Pochodu:

Park Michalov, přes Lagunu, lávku u tenisu, most u loděnice a zpět do parku Michalov

Délka trasy: 2 km

Vstupenkou na AVON Pochod v Přerově je Tričko proti rakovině prsu 2014, které zakoupíte u své AVON Lady/Gentlemana, na www.zdravaprsa.cz nebo v Avoncentru Přerov (Čechova 19).

PRAHA 24.5.

Dokážeš to taky
KDY: 24.5. od 10:00 do 18:00

KDE: V prostorách O2 Arény – Českomoravská 17, Praha 9

Praha 11.5.

Mamming Day aneb oslavte s námi Den matek
KDY: 11.5. od 10:00 do 16:00

KDE: Konstantinova 1479/1, Praha 4

Studénka 5.4.

Pojďte si zatančit Zumbu pro dobrou věc.

5.4. se v Dělnickém domě ve Studénce odehraje již 2. ročník charitativního Zumbathonu na podporu boje proti rakovině prsu. Výtěžek z prodaných vstupenek jde na konto boje proti rakovině prsu. Se vstupenkou získáte také dáreček, budete se moci zúčastnit tomboly a dát si občerstvení. Oficiální barva akce je růžová a fialová.

KDY: 5.4. 2014 od 15:30
KDE: Dělnický dům Studénka

Podívejte se na video z loňského ročníku:

 

CYKLO MARATONY

Máte rády pohyb a zároveň vám není lhostejná pomoc potřebným? Pořadatelé Mercedes-Benz Cyklo Maratonů myslí i na vás a zvou vás k AVON jízdám na podporu boje proti rakovině prsu. Výtěžek ze startovného 200 Kč bude použit na podporu žen s rakovinou prsu.

Připojte se k AVON jízdě. Pojedeme svým tempem, svým stylem, krásným krajem. Probereme zážitky, zkušenosti, radosti i strasti s kolem. Podpoříme dobrou věc! Nestojíme o medaile, jedeme na piknik 🙂

Průvodkyněmi jsou redaktorky z magazínu Dámynakole.cz a Tereza Votavová, patronka Specialized Women.

Po dojezdu se můžete těšit na společný piknik a losování tomboly o dárky od Specialized.

Sledujte www.cyklomaraton.com a Facebook www.facebook.com/avoncyklojizdy

AVON Jízdy se můžete zúčastnit v rámci:

Více na www.cyklomaratontour.cz