Růžové akce 2013

Plaveme prsa 12.10.

Avon a Aliance žen společně „plavou prsa“

Již potřetí organizuje Aliance žen s rakovinou prsu celostátní akci pro veřejnost se symbolickým názvem „Plaveme prsa!“, kterou se zapojila do mezinárodní kampaně Den pro zdravá prsa vyhlašované koalicí Europa Donna. Smyslem této akce, která se letos uskuteční v sobotu 12. října 2013, je upozornit na dobrou prognózu v případě včasné léčby zhoubného nádoru prsu, na možnosti kvalitního života vyléčených žen a na význam podpory v průběhu léčby i po ní.

Letos „Prsa“ poplavou pacientky z 19 organizací ve 14 městech, a to v  Praze, Opavě, Mostě, Brně, Krnově, Liberci, Ostravě, Zlíně, Českých Budějovicích, Vsetíně, Benešově, Domažlicích a České Lípě. Nad akcí převzal záštitu ministr zdravotnictví ČR, primátor hlavního města Prahy Tomáš Hudeček a Mgr. Miroslav Kašný, náměstek primátora města Zlína.

Přijďte i vy podpořit naši akci a zároveň se pobavit i vzdělat. Těšíme se na vás!

Přehled míst včetně plánované doby akce:

Plaveme prsa 12. 10. 2013 (sobota)
Město Organizace Bazén Čas
Praha Aliance, Alen, Žap, Mamma HELP Aquapark Šutka, Praha 10:00 – 15:00
Opava ONKO ISIS Městské lázně Opava 13:00 – 17:00
Most AMA-SOP Aquadrom Most 10:00 – 17:00
Brno Mamma Help Brno Koupaliště Slavkov u Brna 09:00 – 14:00
Brno Diana Brno, Liga proti rakovině Koupaliště Kraví Hora 14:00 – 17:00
Krnov Onko Niké Bazén v Městských lázních 09:00 – 13:00
Liberec Arcus Bazén Liberec 10:00 – 14:00
Ostrava Onko Amazonky Areál Sareza – vodní svět 14:00 – 16:00
Zlín ZO Onko Zlín,  Mamma HELP Lázně Zlín 13:00 – 16:00
České Budějovice Arcus Plavecký stadion na Sokolském ostrově 10:00 – 17:00
Vsetín Onko Duha Městské lázně Vsetín bude upřesněno
Benešov Benkon připojí se jinou akcí čtvrtek 10. 10. 2013
Domažlice ZŠ Domažlice Plavecký bazén Domažlice 09:00 – 14:00
Česká Lípa Českolipská Vesna připojí se jinou akcí čtvrtek 10. 10. 2013
Celkem se zapojí: 19 organizací na 14-ti místech ČR  

PRAHA KLÁNOVICE 6.10.

1. Avon Pochod Klánovice se uskuteční v neděli 6.10.!

Start:  15:00 od Kulturního centra Nová Beseda, Slavětínská 120, Praha 9 – Klánovice
Trasa: 2,5 km
Cíl: od 16:30 u Kulturního centra Nová Beseda – pokračování odpoledního programu

Těšit se můžete na:

  • Avon beauty stany s ukázkou aktuálních trendů v líčení
  • bubeníky a roztlečkávačky ze studia danceport
  • vystoupení dětského pěveckého sboru Clareton Chorale
  • vystoupení kytaristy Davida Wurczela
  • kouzelnickou show Paula Wurcela
  • vystoupení skupiny Nouzovej východ
  • tombolu
  • vypouštění balonků jako akt naděje a podpory

TIP na občerstvení: stánek creperie Galetka nebo kavárna KC Nová Beseda

VELKÝ HOLKY jdou pro Avon!
Herečky z představení Velký holky nepláčou se zúčastní Pochodu v Klánovicích:

Jana Šulcová, Vendulka Křížová, Dana Batulková,Veronika Jeníková, Daniela Choděrová a Kateřina Seidlová.

Praha Parukářka 5.10.

ZUMBA MARATON BRNO 5.10.

Hr. Králové 23.-27.9.

BLANSKO 7.9.

CHRUDIM 1.9.

Pochod Olomouc 31.8.

31. srpna 2013 se uskutečnil již druhý ročník olomouckého Avon Pochodu proti rakovině prsu, akce plná solidarity a naděje. I přes nepřízeň počasí se Pochodu zúčastnilo 1000 účastníků a během celé akce panovala skvělá atmosféra.

Program Avon Pochodu začal již v 10 hodin ve Smetanových sadech, kde účastníky bavila energická bubenická show Jumping Drums. Po úvodním zábavném programu patřilo jeviště proslovům. Na jevišti vystoupili primátor města Olomouc Martin Novotný a náměstkyně hejtmana Olomouckého kraje Yvona Kubjátová, kteří přijali záštitu nad samotnou akcí. Slova se ujala také manažerka PR a reklamy společnosti Avon Cosmetics Alena Pytlíčková a Karla Otavová, zástupkyně sdružení pacientek s rakovinou prsu Mamma HELP.
Nechybělo ani slavnostní představení čestných hostů, a to v čele s Alicí Bendovou, Olgou Lounovou, Kamilou Nývltovou, Marianem Vojtkem, Petrem Vojnarem a Vlastou Korcem, který Avon Pochod také moderoval.

V průběhu celého dopoledne byl připraven bohatý program nejen pro nejmenší účastníky Pochodu, ale také pro jejich rodiče. Děti se mohly nechat třpytivě tetovat či dovádět na skákacím hradu, pro jejich maminky bylo připraveno vyšetření znamének a ukázka prodlužování vlasů.

Samotný Avon Pochod odstartoval slavnostním přestřihnutím AVON pásky všemi hosty a stovky pochodujících se pak vydaly na trasu dlouhou 3,5 km. Aby cesta rychleji ubíhala a měla správnou energickou atmosféru, šli celý Pochod také členové skupiny Jumping Drums a bubnovali na africké bubny.

V cíli Pochodu, ve Smetanových sadech, roztančilo i nejmenší pochodující vystoupení Olgy Lounové, Kamily Nývltové a Mariana Vojtka. Avšak nejdojemnějším momentem celého odpoledne bylo jednoznačně vypouštění balónků doprovázené proslovem manažerky PR a reklamy společnosti Avon Cosmetics Aleny Pytlíčkové a písní Bohemian Rhapsody, v živém podání skupiny Queenie – World Queen Tribute Band. Emotivní moment mimo jiné umocňovaly husté kapky deště, která dopadaly na stoupající balonky.

Účastníci Pochodu se poté těšili z vystoupení kapely Queenie – World Queen Tribute Band. Deštivé odpoledne zpříjemnila a završila kapela Portless.

Akce sloužila také jako pozvánka na Avon Pochod v Praze, který se uskuteční 8. září. Velký dík patří všem 1000 registrovaným účastníkům, kteří i navzdory nepříznivému počasí akci podpořili. Děkujeme také městu Olomouc a Olomouckému kraji za poskytnutou záštitu.

Postřelmov 29.6.

ZLÍN 28.6.

KARLOVY VARY 22.6.

MAMINY CUP 22.6.

je třetí ročník jedinečného festivalu sportu a zdravého životního stylu maminek v České republice. Letos dne 22. června 2013 ve Sportovních areálech města Kladna! Exkluzivním partnerem pro kosmetickou péči a dekorativní kosmetiku se stala společnost AVON.

Na co se můžete těšit? Na sportovní soutěže v oblíbených a klasických sportech ušité na míru právě maminkám a na perfektní fitness pod vedením těch nejzkušenějších lektorů.
V bohatém doprovodném programu nebude chybět velmi oblíbená aromatická masáž, kosmetické líčení a poradenské koutky na téma sport, zdraví maminky, dítěte a celé rodiny.
Pro děti je zajištěné celodenní hlídání s bohatým herním a sportovním programem.
Letos nám atmosféru zpestří hned několik úžasných žen, atletka a vítězka Star Dance Kateřina Baďurová Janků, moderátorka pořadu Sama doma a osobnost českého aerobiku Jana Havrdová, moderátorka České televize a sportovních pořadů Kateřina Nekolná, jachtařka Lenka Šmídová a za generálního partnera akce je pozvaná i zpěvačka a maminka v očekávání, Marta Jandová.

Maminky přijeďte si užít skvělý den a naplnit heslo Maminy Cup:
„Není důležité zvítězit ale užít si to!“

Přihláška a více informací na www.maminycup.cz ! Již neváhejte, je čas 🙂 !

POCHOD PUSTIMĚŘ 22.6.

KLADNO 9.6.

Pochod Klatovy 1.6.

1. června 2013 se uskutečnil již druhý ročník klatovského Avon Pochodu proti rakovině prsu, akce plná solidarity a naděje. I přes nepřízeň počasí se Pochodu zúčastnilo na 300 účastníků a během celé akce panovala skvělá atmosféra.

Program Avon Pochodu začal již v 10 hodin na náměstí Míru, kde účastníky bavila hudební skupina Pilouni následovaná vystoupením mažoretek ze skupiny MINI DOLLS. Diváky zahřál pohled na ukázky brazilské samby v podání Ingrid a Leandra Germana. Brazilské rytmy posléze vystřídalo taneční vystoupení TJ SOKOL a ČČK DOLANY doprovázené melodiemi z muzikálu „Mamma mia“. Po úvodním zábavném programu patřilo jeviště proslovům zástupců města, patronům a čestným hostům.

Patrony klatovského Avon Pochodu proti rakovině prsu byli MUDr. Miroslava Skovajsová, PhD., odborná garantka projektu Avon proti rakovině prsu, a starosta města Klatovy Mgr. Rudolf Salvetr. Klatovský Avon Pochod svou návštěvou poctila také populární herečka Veronika Freimanová.

Ve 13 hodin se stovky účastníků oděných do pochodových triček vydaly na trasu směřující do Mercandinových sadů, kde byl opět připraven bohatý program moderovaný Jiřím Pelnářem. Účastníci Pochodu se těšili z vystoupení tanečního sboru Klatovských školek, jenž na jevišti vystřídali nejmenší hasiči sboru Točník. Deštivé počasí zpříjemnila ukázka břišních tanců taneční skupiny Layla. Celý program byl zakončen koncertem skupiny TENDR.

Po Pochodu se přítomné dámy mohly nechat nalíčit a dozvědět se více o kosmetice Avon a nových trendech v líčení ve speciálních kosmetických stanech. Děti si mohly vyzkoušet malování na obličej a využít různá herní stanoviště a lanové centrum.

Akce sloužila také jako pozvánka na Avon Pochod v Praze, který se uskuteční v září. Velký dík patří všem 300 registrovaným účastníkům, kteří i navzdory nepříznivému počasí akci podpořili.

Blansko 28.5.

V Nemocnici Blansko se již podruhé „bojovalo“ za zdravá prsa společně s AVONem.

Každá osmá žena v průběhu svého života onemocní rakovinou prsu. V České Republice žije v současné době 50 tisíc žen s touto diagnózou. Ročně přibude dalších šest tisíc žen, které si tuto diagnózu vyslechnou. Rakovina prsu je nejčastější příčinou úmrtí žen ve věkové kategorii 20 – 54 let, a to i přes fakt, že je poměrně snadno léčitelná, pokud je nádor odhalen včas.

Tím nejzásadnějším pro léčbu je včasná diagnostika, a právě proto Nemocnice Blansko jako jedno z 66 screeningových mamografických center podporuje tento projekt. Naším cílem je jediné – pomoci přesvědčit ženy, aby nepodléhaly iluzi, že zrovna jim se to nemůže stát a převzaly iniciativu nad svým zdravím. Aby každá žena za svá zdravá prsa bojovala tou neúčinnější metodou – prevencí.

V úterý 28.5.2013 proběhl v prostorách blanenské nemocnice již druhý ročník akce s názvem Boj za zdravá prsa. Zájemkyně si vyzkoušely pod odborným dohledem členek Diana klubu Brno samovyšetření prsu pomocí fantonů, získaly kompletní informace o mamografickém vyšetření z úst lékařů radiodiagnostického oddělení a velký zájem vzbudila i široká paleta výkonů Oddělení jednodenní péče Nemocnice Blansko, jak v problematice rakoviny prsu, tak i mimo ni. Zájem byl i o využití aktuálních bonusů zdravotních pojišťoven i možnost získání poukázky Ženy ženám na vyšetření mamografem.

Poděkování patří zejména lékařům zmíněných oddělení v čele s prim. MUDr. Danou Kolmačkovou a prim. MUDr. Stanislavem Krejstou, ženám z Diana klubu Brno, zástupkyním Avon Pochodu a hlavně všem účastníkům z řad veřejnosti, kteří akci podpořili nejen aktivní účastí, ale také koupí výrobků s růžovou stužkou, jejichž výtěžek – téměř 12 tisíc korun – putuje na konto proti rakovině prsu.

POCHOD CVIKOV 26.5.

BUBOVICE 25.5.

Bereme to s nadhledem!

Rádi bychom Vás pozvali na naši tradiční akci „Dokážeš to taky!“, jejíž organizátorem je nezisková organizace Aliance žen s rakovinou prsu. Aliance je tradičním odborných garantem Avon Pochodu
a dlouhodobým partnerem projektu Avon proti rakovině prsu. Akce v Bubovicích se letos uskuteční pro pacientky z celé České republiky již po dvanácté a to v sobotu 25. 5. 2013. Letos poprvé bude akce otevřena i veřejnosti. Na letišti Bubovice si budete moci mimo jiné zakoupit předměty s růžovou stužkou společnosti Avon a seznámit se s kosmetickými trendy a novinkami.

Mladá Boleslav 25.5.

Pochod Přerov 11.5.

11. května 2013 se uskutečnil první přerovský Avon Pochod proti rakovině prsu, akce plná solidarity a naděje. I přes nepřízeň počasí se přerovský Pochod vydařil a téměř 400 účastníků tak podpořilo boj se zákeřnou nemocí.

Celá akce pod vedením moderátorky rádia RUBI Pavlíny Matulové začala v parku Michalov již v 11 hodin vystoupením mažoretek ze střediska Atlas Přerov. Po představení se jeviště zhostila fenomenální skupina Jumping Drums, která všechny dostala do správné energické nálady. Vrcholem dopoledního programu bylo vystoupení Leony Machálkové, jejíž šarm a zpěv rozzářil podium a obveselil celé publikum.

Samotný Avon Pochod odstartoval Bc. Michal Zácha, náměstek primátora města Přerov. Po přestřihnutí AVON pásky se vydaly stovky pochodujících na trasu dlouhou 2 km. Aby cesta rychleji ubíhala a měla správnou energickou atmosféru, šli celý Pochod také členové skupiny Jumping Drums a bubnovali na africké bubny. Přerovského Avon Pochodu se zúčastnily rovněž zástupkyně sdružení pacientek s rakovinou prsu Mamma HELP, které je provozovatelem bezplatné Avon linky proti rakovině prsu, jejíž fungování sponzoruje právě Avon.

Po dvoukilometrovém Pochodu byl připraven i bohatý odpolední program, dámy se mohly nechat nalíčit a dozvědět se více o kosmetice Avon a nových trendech v líčení ve speciálních kosmetických stanech. Avšak nejdojemnějším momentem celého odpoledne bylo jednoznačně vypouštění balónků doprovázené proslovem manažerky PR a reklamy společnosti Avon Cosmetics Aleny Pytlíčkové a novou hymnou Avon Pochodu – Budu tu stát, kterou nazpívala Monika Absolonová
a David Deyl. Tento akt není jen vzpomínkou na ty, kteří již nejsou s námi, ale je především dodáním naděje těm, kteří to potřebují.

Lucie Procházková, zónová manažerka a organizátorka Avon Pochodu Přerov shrnuje celou akci slovy: „Můj pocit jako organizátora je skvělý a věřím, že se nám povede zorganizovat více takových akcí, na podporu všech co potřebují pomoct.“

Akce sloužila i jako pozvánka na Avon Pochod v Praze, který startuje 8. června ve 12 hodin ze Staroměstského náměstí. Velký dík patří všem 400 účastníkům, kteří i navzdory nepříznivému počasí akci podpořili. Děkujeme také Městu Přerov za podporu a zapůjčení parku a technické podpory.

STUDÉNKA 30.3.2013

Studénka se rozhýbala v rytmu Zumby

V sobotu 30.3. se ve Studénce uskutečnil první Zumbathon proti rakovině prsu. Zábavného odpoledne plného tance, pozitivní atmosféry a dobré nálady se zúčastnily desítky lidí, díky kterým bude na Avon konto proti rakovině prsu připsána  částka 18 560,- Kč. Mimo tance si účastníci mohli vyzkoušet, jak provádět samovyšetření na prsních modelech, a také hrát o drobné ceny v tombole.

Děkujem instuktorům Valérii Kiliánové, Tomáši Kubyzňákovi, Kateřině Žaloudkové, Renátě Fialové  a především organizátorce akce Avon sales Leaderce Tereze Stachové a zónové manažerce paní Šafránkové.

Soup in the City 8.3.2013