Iva Pazderková

 

Na co se na Avon Pochodu nejvíc těšíte?*
Nejvíc se těším na to, že kolem sebe uvidím obličeje, které se radují z toho, že pomáhají. Nestydí se dát najevo emoce a sounáležitost. Avon Pochod nám vlastně každoročně připomíná, co je v životě opravdu důležité.

Iva vystudovala osmileté reálné gymnázium J. G. Mendela, které na rok přerušila kvůli studiu v Americe. Následně vystudovala JAMU.

Po studiích začala hrát v pražském divadle Na Fidlovačce, kde působí dodnes. Můžeme ji vidět například v Třech holkách jako květ, v Babičce a nově v inscenaci Dohazovačka.. Spolupracuje také s divadlem Komedie, kde hraje v představení Rozkvetly sekery a Hudebním divadlem Karlín, kde je součástí muzikálu The Addams Family. Kromě divadla se věnuje stand-up comedy show, kde vytvořila postavu Blbé Blondýny. Je tomu právě rok, kdy vydala své debutové album Ukulala, ke kterému napsala texty i hudbu.

Filmové role jí byly svěřeny ve snímcích Restart, Maharal, Pouta a Tady hlídám já. Účinkovala také v seriálech Dokonalý svět, Cukrárna, 4 teens a Kriminálka Anděl, Vinaři, Život a doba soudce A.K., Neviditelní a Nevinné lži.

Moderovala také televizní pořad Pekelná Výzva.

Věnuje se i charitativním projektům pro nadace a neziskové organizace jako je Elpida, Česká společnost AIDS pomoc – Dům světla, Green doors, AVON pochod, Aliance žen s rakovinou prsu a dalším.

„Zapojila jsem se, protože mi přijde samozřejmé pomáhat. Prevence je nejlepší lékař. A Avon pochod je jedna z nejlepších akcí, které nejen informují a prevenci tím podporují, ale i aktivně a účelně pomáhají těm, co o své zdraví právě bojují. Jsem velmi šťastná, že se mohu účastnit.“

* Ivu vyzpovídala redakce magazínu Žena a život. Celou anketu naleznete ve vydání ze 17. 5. 2017.